Vpis na različne tečaje masaž je vse bolj priljubljena storitev, za katero se odločijo celo tisti, ki nekoč sploh niso prisegali na masaže. Ko pa so se denimo zaradi določenih okoliščin odpravili na masažo, so ugotovili, da je to nekaj najboljšega, kar lahko storijo za svoje telo in duha.
V zadnjem času je zelo priljubljena tako imenovana cupping masaža, s tem pa tudi vpis na tečaj cupping masaže. Gre za vrsto masaže, kjer imajo glavno vlogo ventuze.
Kazalo:
Potek cupping masaže
Če se boste vpisali na tečaj cupping masaže ali masaže z ventuzami, boste najprej spoznali, da cupping uporablja posebne skodelice ali ventuze za vlečenje predela kože v obliki sesanja. To dekompresira mišice in vezivno tkivo, spodbuja pretok krvi v prizadetem območju, učinkovito izboljšuje cirkulacijo in ne nazadnje dobro pripomore povečevati lastne procese celjenja v telesu.
Masaža z ventuzami torej deluje podobno kot masaža globokih tkiv. Njeni rezultati pa so izjemno dobri.
Za koga je cupping najprimernejši?
Še preden se naročite na tečaj cupping masaže, je dobro, da se pozanimate, kdaj oziroma za koga je cupping najprimernejša izbira. Tako boste ugotovili, kdo bodo pravzaprav vaše bodoče oziroma potencialne stranke, če se boste s tem želeli tudi profesionalno ukvarjati.
Ljudje že zelo dolgo časa terapije z ventuzami uporabljajo za lajšanje najrazličnejših težav, na primer za lajšanje bolečin v vratu, hrbtenici, za reševanje glavobolov in še številnih drugih težav.
Starodavna tehnika zdravilstva iz daljnega in bližnjega vzhoda
Ko boste obiskali tečaj cupping masaže se boste s strokovnjaki seveda najprej dotaknili tudi same zgodovine tovrstne masaže. Gre torej za terapijo z ventuzami, ki velja za starodavno tehniko zdravilstva, ki izvira iz daljnega in bližnjega vzhoda.
Masaža daje izvrstne rezultate, zlasti pri sproščanju zakrčenih mišic, mišičnih spazmih ali vozlih. Prav tako je učinkovita pri vzpostavljanju cirkulacije.
Določanje prizadetih mest pred terapijo
Terapija z vetuzami poteka tako, da se s pacientom najprej pogovorite in s pomočjo palpacije določite vsa prizadeta mesta. Nato se s pomočjo efleraže nanese masažno olje in ogreje tkiva.
Nato se na prizadeta mesta prisesa ventuze, in sicer ročno z vakuumsko črpalko. Terapija se izvaja nekje od 5 do 15 minut. sledi še končna efleraža.